Veterinární klinika Havlíčkův Brod - MVDr. Jaromír Štursa


Veterinární poradna
... a návštěvní kniha pro Vaše dotazy a vzkazy

gabriela  ( g.nisova@seznam.cz )
27.5.2016 15:33
dobr den vcera mi fenka okusovala kost takovou ze zverimexu s vapnikem dneska nemohla vtlacit hovno jak bylo velky a tvrdy mame jit na cvicak tak nevim jestli ji muzu davat ted pamlsky .dekuji
Jája Miháliková  ( kmin@seznam.cz )
27.5.2016 15:16
Dobrý den, máme 3 měsíce kočku nalezence, prý 1 - 2 roky stará a nevíme, zda je vykastrovaná. Lze to poznat? Jedna paní doktorka řekla, že si myslí, že ano a druhá, že to nelze poznat. Dále mám dotaz, minulý týden cca 3 dny čůrala mimo záchod, loužičky všude, v posteli, na zemi i na skříni, pak zase jako když utne. Jinak chodí od 1. dne co ji máme krásně na kočičí záchod. Děkuji za odpověď, J. Miháliková
Michaela  ( mishaberk@seznam.cz )
27.5.2016 14:55
Dobrý den, chci se zeptat, zda se při léčbě kokcidiózy u morčete antibiotiky a esb3 bio smí podávat i smecta a bio-lapis.
Nataša  ( natykubi@seznam.cz )
26.5.2016 21:13
Dobrý den, chtěla bych poradit značku nejlepších granulí pro kastrované kočky a kocoury. V tom množství si nevím rady. A taky nevím, které látky by neměli granule obsahovat.Děkuji
MVDr. Jaromír Štursa
27.5.2016 13:24
Dobře fungují Royal canin VET neutered, akorát je mají rozdělené pro kočky a kocoury, což není praktické, pokud máte víc zvířat pohromadě. V tom případě bych volil Calibra cat neutered.
26.5.2016 19:40
Dobrý den, Před týdnem jsme nechali kocourkovi vytrhat zuby, které mu způsobovaly zánět dásní. Byly jsme upozorněný na to, že se do dásní může zánět vrátit. Kocourek neustále tlamu otevírá a mývá i mokrou tlamu a tmavé sliny (hnědé) Dásně má trochu červené, sem tam krev. Může se jednat o pooperační zánět? Nebo rány po trhání nejsou zcela ještě zahojené. Děkuji za odpověď.
MVDr. Jaromír Štursa
27.5.2016 13:22
Bez vyšetření nelze na tuto otázku odpovědět. Kontaktujte ošetřujícího veterináře.
Kateřina  ( katerinakrajcovaa@seznam.cz )
26.5.2016 18:11
Dobrý den, moje kočka má den staré koťátka ale moc si jich nevšímá.Občas. si k nim lehne ale paak jde zase pryč.Chtěla jsem se prosím zeptat jak dlouho by je měla kojit denně aby měli dost potravy na přežití.Předem děkuji za odpověď.
MVDr. Jaromír Štursa
27.5.2016 13:21
Nejlepší je koťata vážit, abyste zjistila, zda přibírají. Pokud jde váha nahoru, je to ok. Pokud ne, musí se dokrmovat.
René Maurer  ( Maurer4@seznam.cz )
26.5.2016 17:51
Dobrý den, mám roční štěně staforda fenku před pár dny ji zacla na hřbetě vypadavat srst a teď se ji udělali talove malé podkožní boulicky všude vedle sebe . Neskrabe se ani neolizuje jen ji prostě mistama vypadává srst a loupe se ji kůže. Když po tech místech prejedu rukou tak je velmi boulovita a tvrdá. Předem děkuji za odpoved
MVDr. Jaromír Štursa
27.5.2016 13:16
Příčinu bez vyšetření neodhalíme. Určitě by se kůže měla vyšetřit (otisk, kožní seškrab).
Sabina  ( sabinkasnecek1@seznam.cz )
26.5.2016 17:30
Dobrý den, pozná veterinář jestli je nebo bylo zvíře ( pes ) týrané??? A pokut to pozná neměl by to řešit přes policii nebo tak něco?
MVDr. Jaromír Štursa
27.5.2016 13:15
Pokud jsou patrné nějaké zevní projevy týrání, tak by to poznat měl. Potom tento případ spadá do kompetencí policie a státní veterinární správy.
Petra  ( p.sodkova@gmail.com )
26.5.2016 14:42
Dobrý den, potřebuji radu. Dva měsíce máme doma, v bytě, novou fenečku 7.měsíční Elišku. Je to kříženec Vlkodava s něčím menším. Bude to střední pes, ale je dost hyperaktivní. Pořád by jen běhala.To, že mi demoluje byt mi nevadí, ale spíše řeším, zda-li jí naším chováním neubližujeme. Musela jsem nastoupit do práce a domů se vracíme až cca v 17,00 nebo 18,00. Od sedmi od rána je tam tedy sama. A večer na žádnou dlouhou procházku nejdu - mám dvě malé děti a není na to čas. Vyběhávat jí nechávám pouze o víkendu. Přemýšlím, že jí dám jedné paní z fly ball týmu. Cvičí a miluje psy. Elišku by si vzala domů a chodila s ní na cvičiště a na závody, je z ní unešená...Jenže my jí máme hrozně rádi, ona má ráda zase děti i nás. Je to můj miláček, ale na druhou stranu jí nechci ubližovat. Poradíte mi prosím, jestli si myslíte, že bude lepší, dát jí té paní než aby byla 10-11hodin denně, 5 dní v týdnu sama?Děkuji za radu.
MVDr. Jaromír Štursa
27.5.2016 13:14
Vzít si takové štěně do vašich podmínek byl holý nerozum. Nemůžete se divit, že Vám demoluje byt, když se 11 hod. denně nudí. Pobyt u druhé paní pro ni bude určitě lepší, zvykne si velmi rychle.
Lucie  ( Lucka.Hubnikova@seznam.cz )
26.5.2016 11:41
Dobrý den, mám čtyřletou kočku, křížence, je témeř 8 týdnů po prvním vrhu, čeká další, ale už pár dní krvácí. Je to nějaký výměšek mléčné konzistence obarvený krví. Je možné že potratila? Bývá venku. Chová se normálně. Máte s tím nějakou zkušenost? Děkuji za odpověď!
MVDr. Jaromír Štursa
27.5.2016 9:09
Bohužel bez vyšetření nelze tento případ komentovat. Potratit mohla, ale nebývá to časté.
petra
26.5.2016 9:24
Moc děkuji za bleskurychlou odpověď, pejsek je právě epileptik, tak se nám do toho moc nechtělo :) Moc děkuji za radu a odpověď, hezký den
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:31
Epilepsie není kontraindikací k sedaci. Případně celá řada novotvarů lze odstranit v lokální anestezii.
Petra
26.5.2016 8:31
Dobrý den, moc vás prosím o odpověď, je normální reakce na podvázání útvaru u psa jeho následné nafouknutí, lehké krvácení a mokvání se zápachem? Znamená to, že útvar odumírá? Moc děkuji za odpověď
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:18
Znamená to, že to není dostatečně podvázané a část krve se tam stále dostává. Řešil bych to jiným způsobem (pravděpodobně chirurgickým odstraněním).
Hana  ( hana-va@centrum.cz )
25.5.2016 22:28
Dobrý den, vím, že se toto týká spíše něčeho jiného, ale byla bych moc vděčná za každou odpověď. Chodím poslední dobou okolo jednoho domu. Na malém dvorku je uvázaný pes (poměrně velké plemeno) na hodně krátkém laně (cca metr). Pes má zarudlé oči a nemá zájem o kohokoli stojícího u branky-ani neštěkne. Nemá tam ani boudu, ani deku. Leží tam v horku na přímém slunci i v dešti a nemá se kde schovat. Dnes se klepal. Granule má rozsypané po zemi celé promočené od deště. Ani jednou jsem je neviděla s ním jít ven. Pokaždé jen přivázaného. Podotýkám, že se jedná o romskou rodinu. Co mám udělat, aby se pes tolik netrápil? Vím, že by chtělo nejprve zajít k nim, ale nemám z nich dobrý pocit. (Navíc je mi 17 let a o hádku se 40ti letým romem nemám zájem.)
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:20
Doporučuji kontaktovat Krajskou veterinární správu. Takový případ spadá do jejich kompetence.
Kristýna  ( kikisa.h@seznam.cz )
25.5.2016 21:34
Dobrý den, dnes jsem začala pozorovat divné chování svého psa. Začala mi kňučet, má teplý čumák, rychle dýchá a když jsem ji pustila ven vlezla si v garáži do cestovní tašky, kterou nechtěla opustit. Aby šla do boudy musela jsem tašku přenést k ní. Další věc je že se moc nehýbe pořád leží. Ptám se z toho důvodu, že jsem nerozhodná a nechtěla bych ji někam zbytečně vozit a potřebovala bych rychlou odpověď. Nemohlo by to být třeba tím že hárá? Děkuji za odpověď.
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:21
Na dálku nelze zdravotní stav posoudit. Doporučuji návštěvu veterináře.
Adam  ( Adosekmachac@gmail.com )
25.5.2016 21:12
Dobrý den,plánuji si koupit štěně, fenku boston teriéra.Mělo problémy při porodu,prý se nejspíš nadýchalo plodové vody,nějakou dobu nejedlo,pak dostalo antibiotika a prý podle veterinářky už je v pořádku,jen po odčervení momentálně občas zvrací,jinak je čilá a veselá,akorát je značně drobnější než 2 sourozenci,je jí 6 a půl týdne a váží o 700g méně,a má mnohem menší tlapky.Chtěl bych se zeptat,jestli se mám obávat budoucích zdravotních komplikací například ohledně plic.Případně zda se vyvine a vyroste správně,nebo by mohl být problém.Moc děkuji za odpověď.
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:23
Na tuto otázku nelze spolehlivě odpovědět. Určité riziko zdravotních problémů u takového štěněte existuje. Osobně bych si takové štěně nebral.
Michaela  ( randyskovamisa@seznam.cz )
25.5.2016 21:07
Dobrý den, mám dvouletou fenku, dneska ráno začala zvracat a trošku chraptět. Odpoledne jsme byli u veterináře, píchl ji nějakou injekci vypadala, že ji to pomohlo. Ale tedka (po 5hodinách od injekce) opět začíná chraptět, má horečku a zdá se mi i nepravidelné dýchání. Mohl by mi někdo poradit co by to mohlo být?
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:24
Na dálku nelze odlišit, zda se jedná o zvracení nebo problém s dýchacími cestami. Vyšetření nutné.
Sphynx  ( srukamanohama@seznam.cz )
25.5.2016 18:49
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zdali neví někdo radu nebo zkušenost,jak bojovat proti vyhřezlému konečníku. Máme dva a půl měsíční koťe, které když přešlo z kojení na pevnou stravu (vyhřezl se jí konečník)už jsme byly i u veterináře, kde ji dělali tkz. steh (mašličku) na konečníku a cca 3 dny to bylo dobré pak se steh povolil a bylo to zpět. Omýváme jí po každé stolici heřmánkem, mažeme čínskou mastí od bylinkářky (doutnající rokle) a myslím si, že se to moc nelepší :( Prosím jestli někdo zná lepší radu či poznatek, jak to uklidnit popřípadě léčit dokud je kotě ještě malé. Vím že je možná operace, ale až v skoro dospělosti do té doby by se to mohlo i nedejbože zhoršit.Dekuji moc
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:30
Chirurgické řešení lze v tomto věku provést. Ideální je kolopexe, kdy se tlusté střevo přišije ke stěně dutiny břišní. Samozřejmě záleží na délce vyhřezlé části.
Kostečka ...:-) oprava po 2  ( garkulka1@gmail.com )
25.5.2016 17:25
Dobrý den, tato emailová adresa je už správná :-),obracím se na vás s prosbou o radu.Mému psovi se v usnim boltci nahromaduje tekutina s krví.Muj zverolekar mi doporucil mast heparoid 4x denně mazat...Ale protoze te tekutiny pribývá,propichuji mu to sterilní ruzovou jehlou a vse vytlacím.Bohuzel druhý den to ma opet a mozna i více...nevím si rady.Budu veli ce rád za odpověd.S pozdravem Kostečka
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:33
Othematom je nejlepší řešit chirurgicky. Konzervativní terapie nemá valný efekt.
Hermina  ( banya@seznam.cz )
25.5.2016 16:18
Dobrý den ,mám 15 let starého vykastrovaného kocourka asi 4krát se stalo,že jakoby stuhne hlavička mu jde na bok a strnule leží pochopitelně když se mu to stane vezmu ho do náručí po pěti minutách někdy déle ho to přejde.Když se mu to stalo po prvé strácel rovnováhu Myslela jsem si zda třeba nejde o mrtvičku a nyní si myslím,zda se nejedná o epileptický záchvat na pátek jsme obědnaní k panu doktorovi
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:35
Může se jednat o epilepsii. Otázkou je, co je její příčinou. Vyšetření by mělo ukázat víc.
Zdena  ( bydleni4@seznam.cz )
25.5.2016 9:46
Dobrý den pane doktore-máme 2letou fenku jorkšírka.Od malička jí nestojí ouška-rodičům též nestála.Ouška jsme nelepili.Bylo nám řečeno,že je to trápení pejska.Pejsek spí v posteli pod peřinou,takže asi od toho má polámané chrupavky.Ouška jsou nyní hodně u hlavy.Ráda bych věděla,jestli je možná nějaká náprava.Ne kvůli estetickým důvodům,spíš myslím aby do budoucna třeba neměla s oušky problémy(záněty apod).Děkuji za odpověď.Zdena
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:37
Klopené uši nejsou vyvolávající příčina zánětu, takže se není třeba obávat.
kamila  ( miawal@seznam.cz )
25.5.2016 2:17
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli může mít tří měsíční štěně v močovém měchýři kamemy nebo v moči písek?
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:47
Může.
Ivana Kolářová  ( kolarova.ivana1@seznam.cz )
24.5.2016 21:20
Dobrý den, prosím o radu. Mám roční fenku Biewer. Proti blechám a klíšťatům, jsme zvolili pipety od Frontline Combo a poté Advantix. Na obojí reaguje velmi špatně, je neklidná, schovává se. Můžete prosím doporučit něco jiného/popřípadě jinou značku? Děkuji Kolářová
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:49
V těchto případech doporučujeme Bravecto tabletu. Funguje výborně 3-3,5 měsíce.
Tereza  ( kucerova.terry@email.cz )
24.5.2016 17:06
Prosím o radu. Bydlím v pronájmu a asi rok se tam starám o toulavou starou kočičku, která má pouze jeden zub.( Bohužel se musím odstěhovat a kočičku si vzít sebou nemohu. Bojím se, že by mohla umřít. Sama si potravu asi neobstará. Poraďte prosím, co s ní? Nechat jí tam a nebo odvést do útulku? Nevím si rady. Co je pro ní nejlepší?
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 9:50
Doporučuji kontaktovat místní útulek.
Eva  ( evalila@seznam.cz )
24.5.2016 11:50
Dobrý den, prosím o radu.Mám 2-letého kocourka cornish rexe a na hřbetě má hladkou srst místo vlnité.Krmím bezobilnovými granulemi Aplaws a kapsičkami.Chtěla bych mu koupit něco na srst a nevím co,zda olej,nebo nějaké vitamíny,díky.
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 10:03
Dermanorm olej + Aptus biorion tbl.
Tomáš Sivák  ( tomas.sivak@centrum.cz )
24.5.2016 10:40
Dobrý den, mám záludnou otázku. Máme doma kočku, vykastrovanou, téměř tříletou. Před dvěma měsíci jsme si vzali domů i šeštiletého psa. Kočka se nejdříve bála, ale nakonec nastalo soužití do 14 dnů. Jenže včera večer se něco stalo po návratu se psem z procházky. Kočka se na psa začala silně ježit a agresivně útočí, při útoku i kálí. Bohužel nevím co přímo předcházelo k této reakci. Dnes je kočka uklidněná, stažené zorničky, normálně jedla, došla si na písek, ale pokud dojde ke středu opět agresivní útok, silně naježená, stažené uši, rozšířené zornice. Pokud ho i cítí za dveřmi, začne vrčet, syčet, stále sleduje dveře. Máte s tímto nějakou zkušenost, jak jí dostatečně uklidnit? Děkuji za odpověď Sivák T.
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 10:05
Dejte do bytu Feliway difuzer a podávejte kočce Zylkene cps.
Pavla  ( sepl4@seznam.cz )
24.5.2016 9:34
Mám fenku bernského salašnického psa, které bude v listopadu 11 let. Podle příznaku má zřejmě hnisavý zánět dělohy. Zítra s ní půjdu na sono. Nevím zda se rozhodnout pro operaci dělohy v těchto letech.
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 10:06
Pokud to celkový stav dovolí, tak určitě ano.
Andrea Veselková  ( veselkova72@gmail.com )
24.5.2016 8:08
Dobrý den. Moc prosím o radu. Máme 5letého psa mopse. Již delší domu nám doma značkuje kde co. Záclony, zdi, křesla a pod. Pes je pravidelně venčen. Udělá to i když přijdeme z venku.Zkoušela jsem zákazový sprej, místa kde značkuje dezinfikovat, ale nic nepomáhá. Co s tím?
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 10:06
Kastrace je jediné spolehlivé řešení.
Jana  ( prochjanina@seznam.cz )
24.5.2016 8:00
Dobrý den. Mám 16ti měsíční fenku španělského mastina s pp.V zimě jí začal světlat čumák,na veterině my řekli,že to chce sluníčko.Beze změn.Začali jsme přidávat do granulí rybičky,podáváme přípravek rodocan,zatím nic a na veterině stále to chce sluníčko.Jde nějak zjistit,zda nejde o alergii,nebo parazity,nebo ztrátu pigmentu ráda dělá díry do hlíny.Děkuji za pomoc.Jana
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 10:08
Pokud nemá jiný kožní problém a jedná se pouze o depigmentaci nosní houby, tak se nebude jednat o alergii. Zkuste přidávat vitamin H s mořskou řasou.
Jiří Máka  ( Jiri.Maka@seznam.cz )
23.5.2016 21:02
Dobrý den, mám fenku cca 10 kg a neustále se drbe a udělala si už boláky a místy má vykousaný chlupy. Měla antiparazitní obojek. Nevíte, co by mohlo být za příčinu drbání? Děkuji za Vaši odpověď. Zdraví Jiří Máka
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 10:08
V 90% se jedná o problém s blechami. Zbytek jsou další paraziti, alergie, atopie.
YYvett  ( YYvett7@seznam.cz )
23.5.2016 18:46
Dobrý den, prosím Vás o radu, máme 5ti leteho yorksira, který měl 2X za měsíc problém, že když štěkal, tak poté bolestně narikal, po nějaké chvíli to bylo opět v pořádku. Navštívili jsme MVDr., který provedl krevní testy a testy na štítné žlázy. Výsledky krevních testů jsou ok, T4 volný je také ok 11,5, ale T4 je 19,2, ano je to ještě v normálu, ale MVDr. Nám řekl, že je pes obeznejsi 5,7kg, při námaze pokaslava a má zvětšený krk, což je vše pravda a dostal léky LETROX 50, jeden prášek ráno a jeden večer, prosím, nemůžou mu prášky ublížit? Nemají vedlejší účinky? V příbalovém letáku se píše pouze o lidech, ale ne o psech. Pokud by byl nějaký zdravotní problém, mohu prášky vysadit? Velice děkuji za odpověď. S pozdravem, Iveta
MVDr. Jaromír Štursa
26.5.2016 10:10
Tyto prášky může bez obav brát i zdravý pes a nebudou mít žádné vedlejší příznaky.
Vložit nový příspěvek
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Opište do vstupního pole kód z obrázku (celkem 3 znaky nebo číslice).
(Položky označené * jsou povinné.)


Doporučujeme: Bílý Křemínek - CHS Samojedů | Veterina online | Texty napsal Dobrý copywriter