Veterinární klinika Havlíčkův Brod - MVDr. Jaromír Štursa


Veterinární poradna
... a návštěvní kniha pro Vaše dotazy a vzkazy

vlasta  ( kovarikovavlasta@volny.cz )
19.4.2014 19:28
dobrý den mame 3 kočky všechny vykastrované ted se k nám zatoulala další kocour nechali jsme ho vykastrovat a ma zvlášt bedínku na kadění ale chodí lízat vykaly do bedýnky jiné kočky nevíme proč děkujeme
Veronika Rodová  ( Veronikarodova@email.cz )
19.4.2014 14:58
Dobrý den, mám 12-letou starou fenu, není vykastrovaná, a poslední dobou po hárání, víc pije, tím pádem vyžaduje víc chození ven. Ale kolikrát se stane, že nevydrží a pomočí se, ve středu se v moči objevovala i krev a zvracela Tak jsme zašli k veterináři, který napsal antibiotika Dalacin C. Teď v sobotu vidím zlepšení jen, že už se neobjevuje krev, ale z pochvy ji teče hnis. Fenka je smutná, při spánku se třese, a pořád pije, na dotek má tvrdý boule na bocích... Ráda bych znala váš názor, v případě bych uvítala Vaši radu. Máme podezření na zánět dělohy. Jsou tyto léky vhodně? Děkuji... s pozdravem Rodová
Kateřina Šebková  ( kaci.sebkova@seznam.cz )
19.4.2014 10:38
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat.Mám vykastrovanou fenku (AST-staford), už skoro 5 let a ona má falešnou březost.A když má tu falešku, tak je z ní každej pes "hotový" a ona jim ještě nastavuje.To by asi nemělo být u vykastrované feny?Děkuji předem za odpověď. Šebková :)
Michael Hajdusek  ( aquila14@seznam.cz )
19.4.2014 6:38
Dobrý den, včera se u mého psa objevila podivná reakce a chovani. Mám australského ovčáka a Včera během rodinné dslavy se začala zvláštně chovat, pobíhat dokola v místnosti, hlavou třepala aa otáčela na pravou stranu, vypadalo to, jakoby ji něco kouslo do hýždí a ona se to snažila ze sebe dostat, pořádně jsme ji prohlédli ale nic jsme nenašli. I potom se začala opět chovat zvláštně pobíhala po bytě a vypadala jakoby sledovala mouchu, upřeně hleděla na jedno místo a začala se za něčím honit, i když. Nikdo z nás nic neviděl. Kňučela a schovávala se. Vypadala jako při nervovém zhroucení. Jeli jsme na pohotovost ale tak to označili, že je extrémně vyděšena ale z cehlo? Nikdo ji nic neprovedl byla s námi, lidi miluje. A vše nastalo bez důvodně. Nevim si s tím rady
tereza  ( babbkaa@seznam.cz )
18.4.2014 20:37
Dobrý den, měla bych ještě jeden dotaz. Mám 5- tiletého křížence labradora,kterého jsem si vzala z útulku,když mu byl 1 rok. Je to pes milé povahy,přátelský,temperamentní(někdy až moc),dá se říct,že celkem bezproblémový. Až na jeden neduh,který mám pocit,že se začíná stupnovat. Od první chvíle byl problé,když se vcházelo či vycházelo ze dveří. Pes většinou strnul,seděl na svém místě a čekal co bude. Jakmile jsem vzala za kliku následoval výskok,cenění zubů a někdy se stane,že má i tendence chytit za rukáv a občas i štípne( zatím nekousnul). Nepomáhá dá se říct nic,vlídné slovo a naopak razantní povel místo a fuj. Nereaguje. mě se to ještě nestalo,ale dnes na mého přítele vystartoval,když procházel po dvoře kolem něj. Opět cenění zubů a výskoky proti němu. nepomáhalo nic. pejska jsem si pořizovala v době kdy jsem byla sama a sama jsem s ním byla 3,5 roku. Ted poslední půl rok žiji s přítelem. Mám pocit,že mě nikdy neuznal za pána,myslím si,že cítí dominantnost z přítele a bojuje s ním o vůdce smečky. Moc by mě zajímal Váš názor. Pejska nenchci dávat zpět do útulku ani se ho zbavovat jiným způsobem,ale někdy je to zkrátka neúnosné,bojíme se vyjít ze dveří,co bude následovat. prosím Vás o radu,jak na toho našeho dominátora. Děkuji předem:-)))
Hanka  ( karbanovahanaa@seznam.cz )
18.4.2014 20:31
Dobry den,chtela bych se zeptat,zda je mozne poridit si kacatko do panelaku a pokud ano,co by to obnaselo? Predem dekuji za odpoved.
Mirek Horváth  ( mira.73@email.cz )
18.4.2014 17:01
Dobrý den, prosím vás, potřeboval bych poradit. Před rokem jsem své osmileté dcerce pořídil pejska, Trpasličího Pinče fenečku. před 14.dny fenečka prodělala operaci tenkého střeva kdy jí bylo odstraněno 10.Cm střívka kousek pod žaludkem, operace dopadala dobře Keisina je v pořádku ale po návratu domů je jak vyměněná, je pořád strašně vystrašená je útočná chce kousat jako by nás neznala, snažíme se jsme na ní hodní netlačíme na ní ale je to už úplně jinej pejsek než jak jsme jí znali. Prosím vás, vrátí se ještě někdy do normálu, dřív byla miláčkem celé rodiny, děkuji.
Gabi  ( g.kreplova@seznam.cz )
18.4.2014 13:08
Dobrý den, jak dlouho po kombinaci DHPPi můžeme očkovat vzteklinu. Bude to přeočkování v 1 roce, ale vzteklinu ještě nemá. Je to jorkšír:) Chceme co nejšetrnější schéma, proto to nechci najednou. Děkuji
Tomas  ( wake.me.up@seznam.cz )
18.4.2014 11:58
Dobrý den, mám 5ti letého zakrsleho králíka, samicku a už asi týden dělá to, že zvedá hlavu, vyceni přední zuby a těžce dýchá, tlapky má přitom na zemí. Nevíte, co by to mohlo znamenat? Děkuju za odpověď.
Petra  ( kupsime@centrum.cz )
18.4.2014 11:04
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat mám 4letou labradorku do do 3let jsem jí krmila eukanubou ,pak jsem se zděsila toho jak je špatná pšenice a pátrala jsem po granulích bez obilovin,zvolila jsem AKANU,je to lepší řešení?Zaráží mě jak jsou obiloviny pro psa nevhodné a jak jsou hojně obsaženy prakticky ve všech granulí.Zajímalo by mě jaké granule bys te mi doporučil.Děkuji za odpověď.
stepanka  ( barabar@seznam.cz )
18.4.2014 10:56
dobrý den, máme štěně (5 měsíců) staffbula večer lehce zvracelo, klepe se a má jedno oko dosti vyboulené a bělmo úplně rudé, teplota 39,5. můžete prosím naznačit co může způsobit a jaké mohou být následky? děkuji
tereza  ( babbkaa@seznam.cz )
18.4.2014 8:51
Děkuji za odpověd,v našem případě to bude asi dost složité,vzhledem k tomu že u naši 8 měsíční fenky je na snímcích rtg již lehká artroza viditelná. Od začátku máme s fenečkou jen samé zdravotní neduhy a moc nás to trápí. V jejím štěněcím věku,kdy má mít radost ze života,lítat,řádit a být bezstarostná,na místo toho přemýšlí kterou nohou vykročit bez bolesti,zda li tamtu či onu překážku zvládne atd....... Zatím jsme ve stadiu,kdy se radíme,čteme, zjištujeme pro nás přijatelné možnosti léčby,které fenečce dají opět radost do života a my se budeme moci radovat s ní:-)))) Vím,že máme před sebou běh na dlouhou trat a s pozitivním přístupem to vše zvládneme a bude dobře. V lonském roce jsme o fenku NO ve stáří 4 let přišli a tak tento verdikt těžká DKK v 8 mměsících pro nás byl dost zkličující. V každém případě moc děkuji za Váš čas a rady a já osobně si myslím,že neni nikdy na škodu znát více názorů,vidět více snímků a vyslechnou si více odborníků. Nemáme to k Vám daleko,proto si ymslím,že Vás v dohledné době s fenečkou navštívíme:-))) Přeji pohodový den a fajn víkend.
Gabča  ( gabca37@seznam.cz )
17.4.2014 22:36
Dobrý den, chci se zeptat. Je možné, že když se narodí kotě tak je celé ochlupené, akorát ouška má celá holá? Je to normální? Mohl by to být příznak nějaké genetické vady, či choroby? Pokud je to běžné, dorostou chloupky? Jedná se o kočku domácí. Děkuji moc za odpověď.
MVDr. Jaromír Štursa
18.4.2014 7:54
Normální to není, ale nemusí to nutně znamenat vadu. Čas ukáže.
Mablinka
17.4.2014 20:18
Dobrý den, chci se zeptat co delat kdyz pes sni alobal ? Předem děkuji. :)
MVDr. Jaromír Štursa
18.4.2014 7:52
Nic, pouze čekat. V případě opakovaného zvracení, nechutenství, apatie vyhledat veterináře
tereza  ( babbkaa@seznam.cz )
17.4.2014 17:04
Děkuji Vám za odpověd,ikdyž nás moc nepotěšila. Ted budeme tedy doufat,že operace bude možná co nejdříve a fenečka nebude muset trpět dlouho bolestmi. Ještě jednou děkuji a hezký den.
MVDr. Jaromír Štursa
18.4.2014 7:51
V mladším věku existují i další operace (např. trojitá osteotomie pánve - za předpokladu, že kloub není artroticky změněn).
Eliška
17.4.2014 15:59
Dobrý den, v kolika dnech březosti se provádí očkování proti herpesvirům? Vím že dvakrát... A doporučujete toto očkování? Někdo říká, že je po tom někdy menší počet štěňat ve vrhu, netuším, jestli je na tom něco pravdy... A také jak velké je riziko bez očkování. A jaká bývá přibližná cena? Moc děkuji za odpověď
MVDr. Jaromír Štursa
18.4.2014 7:44
Doporučujeme očkování 7-10 dní po krytí a 7-10 dní před porodem. Očkování proti herpesvirům doporučujeme, na počet štěňat by to nemělo mít vliv. Cena je +/- 1000,-
Míša  ( misule111@seznam.cz )
17.4.2014 15:48
Slyšeli jsme, že kastrace by ho mohla trošku uklidnit, aby se s ním lépe pracovalo a nebyl tolik neklidný a vůdcovský. Tak mě jen zajímá odborný názor. Jestli by kastrace mohla pomoci k tomu, aby se trošku uklidnil a lépe se s ním pracovalo. :)
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:57
V tom případě je velká šance, že kastrace pomůže.
K. Exnerová  ( 19exnerka94@spoluzaci.cz )
17.4.2014 13:38
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je ideální věk pro odběr kotěte a co všechno mám požadovat po chovateli? Mám na mysli odčervení, očkování apod. Děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den!
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:55
Koťata se očkují ve věku 8-9 týdnů, ta většinou nechá provést chovatel a týden po očkování si ho můžete vzít. Odčervení se provádí od 3 týdnů věku.
Lucie  ( krumlova13@seznam.cz )
17.4.2014 13:10
Dobrý den, před 3 týdny jsem si koupila 7-týdenní štěnátko Shih-tzu. Stenatko je hravé, papá, dovádí, ale už asi 14 dní má záchvaty dušení ... Paní veterinářka nám dávala antibiotika ale ty ani kapičku nezabíraly. Nakonec nám řekla že to vypadá na prodloužené měkké patro a at stenatko vyměníme za jiné... Chci se zeptat co s ní mám dále dělat ... Předem děkuji za odpověd.
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:50
Buď štěně vrátíte z důvodu skryté vady nebo budete pátrat po příčině. Pro vyšetřené měkkého patra je nutná sedace pacienta. Dále je třeba posoudit nozdry.
Pepa  ( jepa71@seznam.cz )
17.4.2014 12:18
Dobrý den. Máme pětiměsíční štěně ,kterému jsme před týdnem odstranili přisáté klíště.Od dnešního rána nám při chůzi již čtyřikrát přepadl přes přední tlapku(podlomila se mu).Chtěl bych se zeptat,jestli to může být náznak boreliózy,nebo popřípadě,na co se máme zaměřit a jak postupovat dále.Předem děkuji za odpověď,Zuzaník.
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:48
Borelioza u většiny psů způsobí problém v kloubu a psi kulhají. To není Váš případ. U vašeho psa jde o neurologický problém. Vyšetření u veterináře nutné.
micin  ( MTHJ@seznm.cz )
17.4.2014 11:24
Dobrý den, mám desetiletého kastrovaného kocoura, zvyklého pouze v bytě. Už trochu stárne, horší se mu srst a opravdu hodně mu vypadává, dostává medicínu od veterináře, přesto jsou chlupy úplně všude. Je to kříženec siamské kočky, je hodně divoký, temperamentní, nenechá se moc chovat a hladit a je takový vztekloun. Čekáme druhé dítě, prvnímu je rok. Dítě už je celé poskrábané, kocour ho nesnese, dítěte se bojí a už mám vážné obavy, aby dítě neškrábl třeba do oka. V bytě 3+1 prakticky není možné zajistit, aby dítě za kocourem pořád nelezlo a nesnažilo se ho hladit, když to kocour nechce. Už jsem v koncích i já, i kocour, dítě poškrábané. Nemáme nikoho, kdo by si kocourka vzal, je starý a navíc vyžaduje drahou veterinární léčbu. Nevím už si rady, kocoura miluji, ale dítě taky a už jsem kolikrát strachy bez sebe, i když je neustále oba hlídám, často napadne kocour i mě a bojím se ho už i já. Co mám dělat?
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:45
Za dané situace máte 3 možnosti: 1. buď to budete dál snášet, 2. nebo najdete nějakého zoufalce, který si takové zvíře vezme a bude mu léčbu platit a starat se o něj 3. nebo zvolíte euthanasii. Třetí možnost je nejhorší, ale v některých případech bohužel nevyhnutelná.
jita  ( jitavilhanova@seznam.cz )
16.4.2014 21:39
Dobrý den mám doma výmarského ohaře a nechce už třetí den zrát jen pije a ma průjem , . jak do ni něco dostat ? Diky
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:39
O návštěvě veterináře neuvažujete ??
Míša  ( misule111@seznam.cz )
16.4.2014 18:39
Dobrý den, máme doma tříletého pejska NO. Je velmi temperamentní a dominantní. Přemýšlíme o kastraci, zajímal by mě váš názor. Mohlo by to nějakým způsobem pomoci? Předem díky za odpověď :)
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:39
Temperament a dominance je dost široký pojem. Co Vám konkrétně vadí a kastrace by to měla vyřešit?
tereza  ( babbkaa@seznam.cz )
16.4.2014 16:00
Děkuji mnohokrát za odpověd. Když tedy fenku čeká výměna kyčelního kloubu,což nám bylo řečeno,že je množné až v dospělosti,je možné získat tyto rtg snímky,pokud je chovatelka pořídila zpětně vyžádat? Mám na ně nárok? mám nárok na uhrazení operace chovatelkou,která nám štěně prodala jako PP a za tomu odpovídající cenu? Jsme smutní,protože fenečka je krásná,milé a bystré povahy,ale občas jsou zkrátka dny,kdy má bolesti a pak to neni vůbec ona. děkuji za odpověd.
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:37
Čí snímky byste chtěla? Pokud rodičů, tak ty chovatelka nemá. Má pouze jejich vyhodnocení. Ze zákona máte 6 týdnů záruku na skrytou vadu, potom už chovatel za nic neručí a ani to není možné. Bohužel ani to, že si koupíte psa s PP neznamená, že bude 100% zdravý. Nárok na uhrazení operace nemáte.
Jitka  ( AKIAARCI@seznam.cz )
16.4.2014 10:37
Dobrý den,mám nastydlého pejska,rýma kašel,už dostal 7 injekcí antibiotik ale vůbec to nezabralo.Je jiná možnost jak ho z toho nachlazení dostat?Děkuji za odpověď.
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:33
Buď jsou zvolena nevhodná antibiotika nebo se jedná o jinou diagnozu. Zvíře by mělo být znovu vyšetřeno.
Lucie  ( smidkova.luci@seznam.cz )
16.4.2014 9:54
Dobrý den, chci se zeptat, můj pes se hodně škrábe, olizuje se a kouše si tlapky, nevíte čím by to mohlo být? nějací paraziti na něm vidět nejsou. Nevím si sním rady. Děkuji moc za odpověď. Pěkný den.
MVDr. Jaromír Štursa
17.4.2014 15:31
Nejčastější příčina je alergie, atopie nebo parazité. Dermatologické vyšetření nutné, bez toho nelze poradit konkrétní terapii.
Michal Bartůněk  ( michalbartunek@iol.cz )
15.4.2014 21:48
Dobrý den, Máme pejska čivavu, ten trpí na eplileptické záchvaty. Už 2,5 roku bereme prášek Phenaemaletten s dávkováním postupně od 0,5 2 x deně až po součastnost 1,25 2 x deně. Plus cca 4 měsíce ještě roztok kalibromati 1,5ml. Nicméně záchvaty se střídájí v rozmezí 4-6 měsíčně. Vše konzultujeme s naším veterinářem, nicméně nás zajímá i jiný názor, protože tolik záchvatů na tak malého psa je podle nás opravdu hodně.Máte s tímto zkušenost jsou ještě jiné vhodné léky. Máme několik známých kteří mají stejný problém u stejné rasy psa a uvedený lék jim zabírá a jsou i celý rok bez záchvatu. Děkuji Bartůněk
MVDr. Jaromír Štursa
16.4.2014 0:01
Nevím, kolik Vaše čivava váží, ale dávka fenobarbitalu mně přijde poměrně vysoká. Pokud nefunguje, tak přídavek KBr je v pořádku. Pokud ani to nezabere, tak lze vyzkoušet Pexion.
Anet  ( anet.vince@gmail.com )
15.4.2014 17:52
Dobry den, mam sucku shitzu a velmi jej slzia uz obe oci. Mali sme kvapky ale nepomohli cistili sme jej ocka kamilkovym cajom. Napriek tomu sa stav zhorsuje. Je este nejaka sanca predist operacii?
MVDr. Jaromír Štursa
15.4.2014 23:58
Bohužel bez vyšetření nelze na Vaši otázku odpovědět.
Tomáš  ( tomy69@seznam.cz )
15.4.2014 15:59
Dobrý den,chtěl bych se zeptat...mám štěně Pitbulla má 8 měsíců a strašně se škrábe ...vypadává mu srst a má vyrášky po těle a také má zarudlé uši. Co by to mohlo být?Děkuji za radu Tomáš.
MVDr. Jaromír Štursa
15.4.2014 23:57
Tato otázka je ztráta času pro mě i pro Vás, protože ten problém stejně na dálku nevyřešíme. Navštivte veterináře a bude jasno. Může jít o parazity, alergii, atopii, reakci na krmivo a mnoho dalších.
Veronika  ( ejinka91@seznam.cz )
15.4.2014 14:40
Dobry den mam rocni fenku krizence RR a Boxera,poslednich par mesicu nechce jist granule..vzdy k nim prijde cuchne a odejde,pak az po 2dnech,kdyz nic jineho nesehnala je jde snist a tak porad dokola.Zjistila jsem ze kdyz ji zamicham do granuli,vajicko,rozpust.maslo nebo trochu sadla tak to sni.ale nemuzu ji prece kazdy den davat takove primichavani,nebo ano ?Dekuji za odpoved
MVDr. Jaromír Štursa
15.4.2014 23:55
Pokud nemá trávicí potíže, tak klidně ano. Nebo zkusit změnit značku.
Vložit nový příspěvek
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Opište do vstupního pole kód z obrázku (celkem 3 znaky nebo číslice).
(Položky označené * jsou povinné.)


Doporučujeme: Bílý Křemínek - CHS Samojedů | Veterina online | Texty napsal Dobrý copywriter